A Ukrán Görögkatolikus Egyház lembergi egyházközsége áttért az Orthodoxiába

Ліквідована УГКЦ парафія у центрі Львова перейшла до ПЦУ

A lembergi Úr bemutatása templom

Március 3-án a lembergi Úr bemutatása templom közelmúltban feloszlatott egyházközsége áttért az autokefál Ukrajnai Orthodox Egyházba.

A lembergi Úr bemutatása templomot az elmúlt 17 évben közösen használta a görög katolikus és a római katolikus egyház (a domonkosok). Azonban a templomban konfliktus alakult ki az Ukrán Görög Katolikus Egyház és a Római Katolikus Egyház hívei között.

Ezért 2018. őszén Igor Voznyjak lembergi görög katolikus metropolita úgy döntött, hogy visszahívja a templomból a görög katolikus parókust. Ezután a görög katolikusok magukhoz vették a templom kulcsait és többé nem engedték be a római katolikusokat. A görög katolikus egyházközség nem oszlatta fel önmagát, hanem pap nélkül végezték a szertartásokat, míg végül úgy döntöttek, hogy csatlakoznak az Ukrajnai Orthodox Egyházhoz, melynek a Konstantinápolyi Patriarchátus 2018-ban autokefalitást adományozott.

Lemberg vidékén azóta a Moszkvai Patriarchátus 60 egyházközségéből 19 ment át az autokefál Ukrajnai Orthodox Egyházba.

Forrás